Victorie cu 3-1 a Universitatii Craiova contra maltezilor de la Hibernians

Miercuri, 18 Ianuarie 2017, ora 22:16
55 citiri
In cel de-al treilea meci amical disputat in catonamentul din Malta, Universitatea Craiova a invins formatia aflata pe locul 2 in prima liga malteza, Hibernians Paola, scor 3-1. Pentru olteni au marcat: Baluta (25), Markovic (37, 40).

Baluta a ratat prima mare ocazie a oltenilor, dar tot el a deschis scorul, in minutul 25: rasucire si bara-gol din careu, dupa pasa lui Ivan. In prima repriza, in echipa olteana au evoluat un jucator de 15 ani, Markovic, unul de 16 ani, Screciu, si unul de 17 ani, ...citește toată știrea