Chivu a dat o pasa de gol in partida cu Livorno

Sambata, 16 Februarie 2008, ora 19:18
999 citiri

Internationalul roman, Cristi Chivu, a fost integralist in partida pe care echipa sa, Inter Milano, a castigat-o pe teren propriu cu Livorno, cu scorul de 2 - 0, in cadrul etapei a 23-a din Il Calcio.

Capitanul nationalei Romaniei a avut ocazia de a deschide scorul in minutul 2 din lovitura libera, dar mingea a trecut putin peste poarta.

Golurile partidei au fost inscrise de David Suazo, in minutul 14, din centrarea lui Chivu, acesta trecandu-si in cont dubla prin reusita din minutul 17.

Roberto Mancini a trimis in teren urmatorii jucatori: Julio Cesar; Maicon (Figo 73), Burdisso, Chivu, Maxwell; Zanetti, Pele, Cambiasso, Stankovic (Maniche 68); Suazo, Crespo (Materazzi 85).Antrenor: Roberto Mancini.

Livorno a inceput in urmatoarea formula: Amelia; Grandoni, Knezevic, Galante; Balleri (Rossini 71), Pulzetti (Vailatti 68), De Vezze (A.Filippini 80), Vidigal, Pasquale; Diamanti, Bogdani. Antrenor: Giancarlo Camolese.

Dupa aceasta victorie, Inter-ul se mentine in continuare pe prima pozitie in Serie A, cu 59 de puncte, fiind urmata de Roma cu 48 de puncte.

PSG întoarce calificarea la Barcelona. Nimeni nu le dădea vreo șansă lui Mbappe&Co!
FC Barcelona a avut un meci de coșmar cu cei de la PSG în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, pierzând cu 1-4. După un rezultat în tur excelent în care au câștigat cu 3-2,...
Cine e fostul rapidist care a învins liderul campionatului din Israel
Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat golul prin care Hapoel Beer Sheva a învins-o pe Maccabi Tel Aviv cu scorul de 1-0, luni, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 29-a a...