Chivu, aproape de primul loc in Italia

Duminica, 20 Martie 2011, ora 20:17
1156 citiri

Cristi Chivu se apropie de primul loc in Serie A dupa ce Inter Milano a castigat, duminica, partida cu Lecce, scor 1-0.

Inter Milano a ajuns la doua puncte in spatele liderului AC Milan, dupa un gol reusit de Pazzini in minutul 52.

Cristi Chivu a fost integralist ca fundas central, primind un cartonas galben in minutul 80.

Rezultatele din etapa 30:

Lazio - Cesena 1-0 (2' Zarate)

Palermo - Milan 1-0 (11' Goian)

Fiorentina - Roma 2-2 ( 22' Mutu, 27' Totti pen., 35' Gamberini, 53' Totti)

Bari-Chievo 1-2 (38' Pellissier, 41' Ghezzal pen. , 49' Moscardelli)

Bologna-Genoa 1-1 (28' Di Vaio, 48' Dainelli)

Inter-Lecce 1-0 (52' Pazzini)

Sampdoria-Parma 0-1 (65' Zaccardo)

Udinese-Catania 2-0 (22' Inler, 74' Di Natale pen.)

Juventus-Brescia 2-1 (23' Krasic, 42' Eder, 68' Del Piero).

Duminica seara, de la ora 21:45 se va disputa meciul dintre Napoli si Cagliari.

C.M.

Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...