Cristi Sapunaru, laudat in presa internationala

Miercuri, 08 Aprilie 2009, ora 11:35
1491 citiri

Presa internationala a laudat prestatia romanului Sapunaru, in partida de Liga Campionilor dintre Manchester United si FC Porto, scor 2-2.

Fostul rapidist a fost unul din cei mai buni jucatori ai portughezilor si a reusit sa faca fata cu succes lui Ronaldo, Giggs si Park.

"Sapunaru si-a evidentiat forma sa din ce in ce mai buna din ultima perioada. A respins aproape toate centrarile periculoase venite din partea adversarilor", a scris site-ul portugoal.net.

"Sapunaru a fost sigur in defensiva si s-a aventurat in atac de fiecare data cand a avut ocazia", a titrat EspnStar care i-a acordat nota 7 fostului rapidist.

Manchester United si FC Porto au incheiat la egalitate, scor 2-2, partida contand pentru sferturile Ligii Campionilor.

Messi, bătut și eliminat în Liga Campionilor din America de Nord
Învinsă cu 2-1 la Fort Lauderdale (Florida) în prima manşă, Inter Miami trebuia să întoarcă rezultatul pentru a trece de CF Monterrey şi a ajunge în semifinalele Ligii Campionilor...
Ce spune antrenorul Barcelonei după ce a dat lovitura la Paris
FC Barcelona "a dat dovadă de caracter" în victoria obţinută în faţa formaţiei Paris Saint-Germain (scor 3-2), miercuri seara, pe Parc des Princes, în prima manşă a sferturilor de finală...