Sapunaru, aproape de un nou trofeu cu FC Porto

Joi, 21 Aprilie 2011, ora 07:50
986 citiri

Formatia FC Porto, cu fundasul Cristian Sapunaru titular, s-a calificat in finala Cupei Portugaliei, dupa ce a invins, miercuri, echipa Benfica Lisabona.

Dupa ce a pierdut prima mansa, pe teren propriu, cu 0-2, FC Porto s-a impus cu 3-1 pe Da Luz si s-a calificat in ultimul act al Cupei Portugaliei.

Oaspetii au inscris prin Moutinho (64'), Hulk (73') si Falcao (75'), in timp ce pentru gazde a punctat Cardozo (80') dintr-o lovitura de la 11 metri acordata dupa un fault al lui Sapunaru.

Cristian Sapunaru a jucat pana in minutul 87, cand a fost inlocuit cu Sereno, si a primit cartonasul galben pentru proteste la faza penaltiului. Romanul a primt rosu pe banca de rezerve, in prelungirile partidei.

In finala din 22 mai, FC Porto va intalni echipa Vitoria Guimaraes.

C.F.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...