Cristian Sapunaru, egalul lui Cristiano Ronaldo

Duminica, 31 Martie 2013, ora 13:51
3404 citiri
Sursa:As.com

Real Zaragoza a reusit sa smulga un punct, pe teren propriu, scor 1-1, in partida cu Real Madrid. Meciul s-a jucat pe stadionul La Romareda in fata a 30 000 de spectatori.

Partida a inceput cum nu se putea mai bine pentru gazde care au deschis scorul prin Rodri in minutul 6 prin Rodri. Galacticii au reusit sa egaleze prin Cristiano Ronaldo cu sapte minute inaintea pauzei. inaintea pauzei.

In repriza secunda aragonezii s-au aruncat spre poarta oaspetilor fara a reusi sa lovesca decisiv. Madrileni au raspuns de cateva ori pe contratact, dar prea putin pentru o echipa cu pretentii de a castiga Liga Campionilor.

Cristi Sapunaru a fost integralist si s-a achitat biine de sarcinile de joc. Jucatorul roman a incasat un cartonas galben in minutele de prelungire.

Real Madrid ocupa locul doi in clasament cu 62 de puncte, si ramane la 13 puncte de Barcelona care a incheiat la egalitate meciul din deplasare, scor 2-2, cu Celta Vigo. Echipa lui Sapunaru se afla pe locul 17 cu 27 de puncte la trei distanta de primul loc retrogradabil.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Cristian Sapunaru egal Cristiano Ronaldo, #Real Zaragoza egal Real Madrid , #stiri Cristian Sapunaru