Gol splendid marcat de Cristi Sapunaru in Turcia (Video)

Duminica, 23 Decembrie 2018, ora 15:33
3105 citiri

Fundasul roman Cristi Sapunaru, capitanul echipei nationale a Romaniei, a marcat un gol frumos pentru echipa sa Kayserispor, in campionatul de fotbal al Turciei.

Kayserispor a terminat la egalitate, scor 1-1 cu cei de la Erzurumspor, in etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal. A fost al doilea gol pentru echipa turca de cand activeaza pentru trupa in rosu si galben, dupa ce a marcat si la mijlocul saptamanii, in Cupa Turciei, in succesul de pe teren propriu in fata lui Altay Izmir, cu scorul de 4-1.

Sapunaru a deschis scorul in aceasta partida in minutul 32, un gol frumos, reluare din voleu din plin careu, gol pe care il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Romanul a fost titular si a stat pe teren pana in minutul 72, primind si un cartonas galben, iar Silviu Lung Jr. nu a fost convocat.

Kayserispor ocupa locul 13, cu 19 puncte, in timp ce lider este Istanbul BB.

La Kayserispor, in trecut, a activat ca antrenor si romanul Marius Sumudica, plecat acum in tarile arabe, la Al-Shabab, acolo unde activeaza jucatorii Budescu si Gaman.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Cristi Sapunaru gol frumos in Turcia, #Video reluare superba Sapunaru, #Video gol fenomenal Sapunaru, #prim gol in Turcia Sapunaru Video , #stiri Cristian Sapunaru