Gol splendid marcat de Cristi Sapunaru in Turcia (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 23 Decembrie 2018, ora 15:33

Fundasul roman Cristi Sapunaru, capitanul echipei nationale a Romaniei, a marcat un gol frumos pentru echipa sa Kayserispor, in campionatul de fotbal al Turciei.

Kayserispor a terminat la egalitate, scor 1-1 cu cei de la Erzurumspor, in etapa a XVII-a a campionatului turc de fotbal. A fost al doilea gol pentru echipa turca de cand activeaza pentru trupa in rosu si galben, dupa ce a marcat si la mijlocul saptamanii, in Cupa Turciei, in succesul de pe teren propriu in fata lui Altay Izmir, cu scorul de 4-1.

Sapunaru a deschis scorul in aceasta partida in minutul 32, un gol frumos, reluare din voleu din plin careu, gol pe care il puteti urmari in imagini VIDEO pe acest link.

Romanul a fost titular si a stat pe teren pana in minutul 72, primind si un cartonas galben, iar Silviu Lung Jr. nu a fost convocat.

Kayserispor ocupa locul 13, cu 19 puncte, in timp ce lider este Istanbul BB.

La Kayserispor, in trecut, a activat ca antrenor si romanul Marius Sumudica, plecat acum in tarile arabe, la Al-Shabab, acolo unde activeaza jucatorii Budescu si Gaman.