Cristiano Ronaldo, sclipitor pentru Real Madrid

Duminica, 07 Decembrie 2014, ora 10:51
2344 citiri

Cristiano Ronaldo continua sa faca "legea" in teren, aproape impotriva oricarui adversar.

In etapa a 15-a din Primera Division, starul portughez a fost eroul meciului in victoria lui Real Madrid, scor 3-0, cu Celta Vigo.

Lusitanul a inscris toate cele trei goluri ale intalnirii si a avut o evolutie stralucitoare.

In prima parte, atacantul galacticilor a marcat singurul gol al reprizei dintr-un penalti controversat in minutul 35, dupa ce a cazut usor in careu la un contact cu fundasul oaspetilor Jonny.

Dupa pauza, lusitanul a lovit a doua oara cu un voleu de la 16 metri in minutul 65 si a stabilit scorul final in minutul 81, cand a reluat cu latul in poarta o centrare venita de la Marcelo.

Cu acest hat-trick, Ronaldo a atins borna de 200 de goluri in Primera Division si este golgeterul la zi in campionat cu 23 de goluri.

Dupa victoria cu Celta Vigo, Real Madrid a egalat recordul de 18 victorii consecutive in toate competitiile (11 in La Liga, 5 in Liga Campionilor, 2 in Cupa Spaniei) detinut de Barcelona lui Frank Rijkaard din sezonul 2005/2006.

In clasament, Real Madrid ocupa primul loc cu 36 de puncte, avand un avans de patru puncte de locul doi ocupat de Atletico Madrid si cinci puncte de Barcelona, cu un meci mai putin jucat.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#Cristiano Ronaldo sclipitor Real Madrid, #Cristiano Ronaldo tripleta Celta Vigo , #Real Madrid