Reactia lui Cristiano Ronaldo dupa calificarea dramatica obtinuta de Real Madrid

Joi, 12 Aprilie 2018, ora 08:06
7920 citiri

Cristiano Ronaldo a comentat calificarea obtinuta de echipa sa, Real Madrid, in semifinalele Ligii Campionilor, precum si penaltiul controversat dictat in prelungirile returului sfertului cu Juventus Torino.

Starul portughez e convins ca arbitrul englez Michael Oliver a luat decizia corecta cand a aratat punctul cu var la un presupus fault in careu al lui Benatia la Vasquez.

"Nu inteleg toate aceste proteste ale lui Juventus. Lucas Vazquez a fost tinut din spate. Daca nu era faultat, ar fi inscris. Toata partida, Benatia a faultat din spate, e jocul sau", a spus Cristiano Ronaldo.

"Am suferit, iar partida de azi e o lectie pentru noi. Nicio calificare nu e decisa dupa primul meci", a completat acesta.

Vezi si:

• Dupa ce a pierdut cu 0-3 pe teren propriu, Juventus a reusit fantastic sa egaleze scorul la general pe terenul lui Real Madrid, calificarea fiind decisa dupa un penalti acordat in ultimele minute si transformat de Cristiano Ronaldo.

Medhi Benatia l-a impins in careu pe Lucas Vazquez, iar Michael Oliver a aratat punctul cu var. A transformat cu siguranta Cristiano Ronaldo, dupa ce jucatorii campioanei Italiei au protestat minute in sir, iar Gianluigi Buffon a primit cartonasul rosu.

Cu 4-3 la general, Real Madrid s-a calificat in semifinalele celei mai importante competitii intercluburi din Europa, acolo unde vor mai fi prezente Liverpool, AS Roma si Bayern Munchen.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
    Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
    Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
    Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
    #Cristiano Ronaldo reactie calificare, #Cristiano Ronaldo Real Juventus, #Cristiano Ronaldo penalti Juventus , #Real Madrid