Real Madrid, salvata de Cristiano Ronaldo

Luni, 11 Martie 2013, ora 10:21
2846 citiri

Real Madrid merge din victorie in victorie, cu Cristiano Ronaldo in forma de zile mari. Starul portughez nu iarta nici un adversar, iar golurile curg fara oprire in toate competitiile.

Duminica, in etapa a 28-a din Primera Division, echipa antrenata de Jose Mourinho a invins in deplasare, scor 2-1, formatia Celta Vigo.

Ronaldo a fost "vioara intai" a meciului si a decis unde pleaca cele trei puncte, marcand ambele goluri ale "galacticilor" in minutele 61 si 72. Pentru gazde a inscris Aspas, in minutul 63.

Cu cele doua reusite, atacantul portughez ocupa locul secund in topul golgehterilor din Spania cu 26 de goluri. Dupa victoria de la Vigo, Real Madrid a urcat pe pozitia a doua in clasament, cu 58 de puncte, la 13 diferenta de primul loc, ocupat de marea rivala FC Barcelona.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...