Ronaldo a facut senzatie in Real Madrid - Villarreal

Duminica, 09 Ianuarie 2011, ora 22:16
2259 citiri

Real Madrid a castigat, scor 4-2, intalnirea jucata duminica seara, pe teren propriu, cu Villarreal, in etapa a 18-a a campionatului spaniol de fotbal - Primera Division. Trei dintre golurile madrilenilor au fost marcate de Cristiano Ronaldo.

Cele doua echipe au oferit un meci de vis, cu multe faze care au ridicat spectatorii in picioare.

Primul gol al partidei l-au reusit oaspetii, prin Cani (min.7), care l-a invins pe Casillas cu o scarita superba.

Avantajul lui Villarreal a durat doar 3 minute, pentru ca Ronaldo a restabilit egalitatea cu un sut din 5 metri, dupa o pasa excelenta a lui Ozil.

Villarreal a surprins din nou in minutul 18, prin Ruben, care a inscris tot printr-o "scarita" de toata frumusetea.

Prima repriza avea sa se incheie insa la egalitate deoarece Ronaldo a punctat in minutul 45, cu o lovitura de cap.

Dupa pauza, Real a cautat cu disperare sa se distanteze si a reusit in minutul 80, prin acelasi Ronaldo, care a marcat un gol controversat.

Kaka a punctat si el in minutul 82 pentru o victorie muncita, dar meritata a celor de la Real Madrid, succes cu care se apropie din nou la doua puncte de prima clasata in Primera Division, mare rivala FC Barcelona.

Cu aceste trei goluri, portughezul a ajuns la 63 de goluri marcate pentru Real Madrid, in 62 de meciuri jucate!

Alte rezultate inregistrate duminica in Primera Division: Espanyol - Zaragoza 4-0, Mallorca - Almeria 4-1, Osasuna - Getafe 0-0 si Santander - Gijon 1-1.

George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
Cât plătește ministrul Finanțelor pentru curentul electric: ”Nu ştiu de ce a fost o factură destul de mare”
Ministrul Finanţelor, Marcel Boloş, a declarat joi, 28 martie, că ultima factură de energie electrică pe care a plătit-o a fost ”destul de mare”, ținând cont că nu este un mare...