Cristiano Ronaldo a marcat primele goluri in Serie A pentru Juventus (Video)

Duminica, 16 Septembrie 2018, ora 17:23
9305 citiri

Starul portughez Cristiano Ronaldo a spart in sfarsit gheata la Juventus Torino, marcand duminica primele sale goluri in Serie A, in fata celor de la Sassuolo.

Dupa trei meciuri la rand cu multe ghinioane, Ronaldo a bifat in fine primul sau gol la Juve, in minutul 50 al intalnirii cu Sassuolo, gol marcat dupa un corner, cu poarta goala, dupa o gafa teribila a unui fundas al defensivei oaspete, dupa cum puteti vedea in imagini VIDEO pe acest link.

Si nu la mult timp dupa prima reusita a venit si cea de-a doua, in minutul 65, gol dupa un contraatac de manual al lui Juve, pasa decisiva venind de la Emre Can, fosta vedeta a lui Liverpool. De asemenea, si golul 2 il puteti urmari pe linkul de mai sus.

Juventus o conduce la aceasta ora pe Sassuolo in etapa cu numarul 4 din Serie A, scor 2-0, fiind singura echipa cu 4 victorii din 4 meciuri, daca s-ar pastra acest scor.

Pentru torinezi ar urma apoi si prima intalnire din Champions League, miercuri de la ora 22 in deplasare la Valencia, in grupa H.

Ronaldo a venit in Italia in aceasta vara, dupa un transfer de la campioana Europei, Real Madrid.

UPDATE: Partida s-a terminat cu scorul de 2-1, Sassuolo marcand golul de onoare prin Babacar in minutul 91. Douglas Costa a vazut cartonasul rosu in minutul 94.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Juventus prim gol in Serie A, #Ronaldo sparge gheata la Juve Video, #Ronaldo gol marcat cu Juve Sassuolo , #stiri Cristiano Ronaldo