Cristiano Ronaldo a facut show in Serie A: Iata cum s-a descurcat Ibrahimovic

Luni, 06 Ianuarie 2020, ora 17:57
6154 citiri

Cristiano Ronaldo a fost protagonistul meciului dintre Juventus si Cagliari, disputat luni in cadrul etapei a 18-a din Serie A.

Atacantul portughez a reusit un hattrick si a oferit o pasa decisiva in victoria categorica a "Batranei Doamne", cu 4-0.

Fotbalistul care luna viitoare va implini 35 de ani a marcat in minutele 49, 67 (penalti) si 82.

Celalalt gol al "bianconerilor" i-a apartinut lui Gonzalo Higuain, in minutul 81.

La Milano, Zlatan Ibrahimovic (38 de ani) a fost introdus in partea secunda a meciului pe care AC Milan l-a incheiat la egalitate cu Sampdoria, scor 0-0.

La primul sau meci de la revenire, suedezul a avut, insa, o prestatie stearsa.

In alte meciuri jucate luni in Serie A, Bologna a remizat cu Fiorentina, scor 1-1, in timp ce Atalanta a zdrobit-o pe Parma, cu 5-0.

Tot luni se vor mai disputa meciurile Lecce - Udinese (de la ora 19:00) si Napoli - Inter (de la ora 21:45).

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Cristiano Ronaldo hattrick Juventus, #Rezultate Serie A, #Ibrahimovic debut AC Milan , #stiri Cristiano Ronaldo