Cristiano Ronaldo castiga primul trofeu la Juventus: Gol decisiv in Supercupa cu AC Milan

Miercuri, 16 Ianuarie 2019, ora 22:46

Cristiano Ronaldo a castigat primul trofeu cu Juventus, portughezul fiind decisiv in Supercupa Italiei cu rivala AC Milan.

Campioana din Serie A s-a impus la limita, scor 1-0, unicul gol fiind marcat chiar de catre fostul Balon de Aur.

Atacantul lusitan a punctat cu o lovitura de cap in minutul 61, el reusind sa pacaleasca jocul la offiside al milanezilor.

"Diavolii" au jucat in inferioritate numerica din minutul 73, dupa ce Kessie a fost eliminat direct in urma unei intrari cu talpa sus, astfel ca misiunea de a restabili egalitatea a devenit una imposibila.

Juventus isi adjudeca Supercupa dupa un meci cu rivala Milan disputat in Arabia Saudita, la Jeddah, iar Cristiano Ronaldo isi adauga inca un trofeu in palmares.