Cum a caracterizat Allegri debutul lui Cristiano Ronaldo la Juventus

Duminica, 19 August 2018, ora 11:37

Juventus a castigat sambata seara in deplasarea de la Chievo, scor 3-2, in prima etapa a noului sezon din Serie A, meci in care Cristiano Ronaldo a jucat prima sa partida oficiala in tricoul Batranei Doamne.

Un meci fara gol sau pasa de gol macar, dar o partida in care Ronaldo s-a pus in slujba gruparii sale, ratand numeroase ocazii de gol totusi.

"Am fost socat de modul in care el s-a pus in slujba echipei. N-am mai vazut asa ceva la un jucator de un asemenea nivel. Este formidabil", a declarat dupa partida antrenorul lui Juve, Max Allegri.

Juventus castiga un meci dramatic la Chievo, in primul joc oficial al lui Cristiano Ronaldo in Serie A

Juventus a castigat dupa un gol marcat de Bernardeschi in minutul 93, dupa ce din minutul 56 pana in minutul 77 a fost condusa cu 2-1.

Ronaldo s-a transferat in aceasta vara de la Real Madrid la Juventus, bifand primul joc oficial pentru juventini sambata seara.