Juventus se impune in derbiul cu Lazio. Cristiano Ronaldo nu reuseste sa marcheze in Serie A

Sambata, 25 August 2018, ora 20:58
5199 citiri

Juventus are parte de un debut de sezon perfect, "Batrana Doamna" reusind sa se impuna in fata celor de la Lazio in etapa a doua din Serie A.

Scorul final al partidei jucata la Torino a fost 2-0, isa putea fi mult mai mare, piemontezii dominand copios cel putin 60 de minute.

Pjanic a deschis scorul in minutul 30, cu un sut superb de la marginea careului, iar Mandzukic a dublat avantajul gazdelor in minutul 75, dupa o pasa neintenionata a lui Ronaldo.

Superstarul portughez a "bifat" o noua partida fara gol in Italia, desi s-a zbatut mult si a avut cateva oportunitati.

El a fost coautor fara sa vrea la reusita lui Mandzukic, dupa ce portarul lui Lazio i-a scos balonul din gheata, dar a reusit sa il devieze cu calcaiul pana la atacantul croat.

Juve castiga intr-o maniera convingatoare si singura problema a lui Allegri pare a fi aceea de a multumi toate starurile din lot.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#juventus victorie lazio, #Cristiano Ronaldo gol Juventus, #Juventus Lazio rezultat , #stiri Cristiano Ronaldo