Primul gol marcat de Cristiano Ronaldo pentru Juventus (Video)

de Dan Alexandru
Duminica, 12 August 2018, ora 19:02

Asteptarea a luat sfarsit, Cristiano Ronaldo a marcat primul gol pentru noua sa echipa Juventus Torino, intr-un amical disputat de gruparea sa cu Juventus Primavera, practic echipa secunda, sau echipa de tineret a campioanei din Italia.

Doar 8 minute a avut nevoie Ronaldo pentru a marca primul sau gol in tricoul alb-negru, lusitanul primind o pasa in adancime si marcand dintr-un sut simplu din plin careu:

Meciul a avut loc pe un micut stadion de provincie, la Villar Perosa, unde peste 5.000 de fani s-au inghesuit sa il vada pentru prima data la lucru pe Ronaldo in noul sau tricou.

Partida are loc cu doar 7 zile inainte de debutul lui Juve in noul sezon de Serie A, in deplasare la Chievo, pe 19 august.

La pauza partidei cu Juve Primavera, Juve A conducea la pauza cu 4-0, dupa alte doua goluri marcate de Dybala si de un autogol al lui Capellini.

UPDATE: Ronaldo a iesit dupa primele 45 de minute, iar dupa pauza s-a mai marcat un singur gol, prin Marchisio, 5-0 scor final Juve A.