CSM Bucuresti, invinsa dramatic in Liga Campionilor

Sambata, 10 Martie 2018, ora 16:29
7706 citiri

CSM Bucuresti a pierdut dramatic sambata ultimul meci din cadrul Grupei Principale 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana Romaniei a fost invinsa in Rusia, de Rostov-Don, cu scorul de 25-24 (9-12).

In urma acestei infrangeri, "tigroaicele" au terminat grupa pe locul 3 si vor juca in sferturile de finala ale Ligii Campionilor impotriva echipei clasate pe locul 2 in Grupa Principala 2, Ferancvaros (Ungaria) sau Metz (Franta).

Formatia antrenata de daneza Helle Thomsen a facut o prima repriza excelenta, pe care a incheiat-o cu un avans de 3 goluri, insa a fost de nerecunoscut in partea secunda.

Rusoaicele, incurajate frenetic din tribune, au revenit si s-au impus la doar un gol diferenta, asigurandu-si astfel a doua pozitie in grupa. Rostov ar putea incheia chiar pe primul loc, daca Gyor se incurca de Krim. Putin probabil insa.

Golurile lui CSM Bucuresti au fost marcate de: Cristina Neagu (6), Majda Mehmedovic (5), Amanda Kurtovic (4), Isabelle Gullden (3), Oana Manea (3), Malm Marit Frafjord (1), Gnonsiane Niombla (1) si Nathalie Hangman (1).

Meciurile din sferturi se vor disputa intre 6-8 aprilie (turul) si 13-15 aprilie (returul).

Adversara echipei noastre o vom afla maine, dupa disputarea ultimelor meciuri din Grupa Principala 2.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#CSM Bucuresti invinsa Rostov, #CSM Bucuresti Liga Campionilor , #Liga Campionilor