CSM Bucuresti a castigat finala mica a Ligii Campionilor

Duminica, 07 Mai 2017, ora 17:46
17124 citiri

CSM Bucuresti a castigat duminica finala mica a Ligii Campionilor la handbal feminin.

Campioana Romaniei s-a impus in fata gruparii la care evolueaza Cristina Neagu, Buducnost Podgorica, scor 26-20.

Fetele antrenate de Per Johansson au trecut peste dezamagire eliminarii suferite sambata in semifinale si au facut o partida excelenta.

De partea cealalta, Buducnost a evoluat modest si nici macar Cristina Neagu, folosita totusi foarte putin, sau Bulatovici n-au reusit sa puna prea des in pericol poarta aparata de Paula Ungureanu.

A fost ultimul meci disputat de Cristina Neagu in tricoul muntenegrencelor, aceasta urmand sa evolueze din sezonul viitor pentru CSM Bucuresti.

In finala mare a competitiei se vor intalni duminica, de la ora 18:45, Gyor (Ungaria) si Vardar (Macedonia).

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre CSM Bucuresti si Buducnost Podgorica, contand pentru finala mica a Final Four-ului Ligii Campionilor la handbal feminin.

Desfasurarea partidei:

CSM Bucuresti - Buducnost 26-20

min.59 - Inca un gol pentru Buducnost, dar soarta meciului e deja jucata.

min.59 - Dache marcheaza de la 7 metri.

min.57 - Gol si pentru Buducnost.

min.57 - Saurina inscrie superb.

min.56 - Buducnost marcheaza dupa 5 minute fara gol.

min.52 - Bradeanu duce scorul la 24-17.

min.51 - Buducnost puncteaza si Iulia Curea e eliminata pentru doua minute.

min.49 - Iulia Curea 'fura' mingea si inscrie de la mijlocul terenului.

min.48 - Carmen Martin marcheaza la capatul unei faze superbe a campioanei noastre.

min.47 - Un nou gol in contul lui Gullden.

min.46 - Marcheaza si Buducnost.

min.45 - Inca o lovitura de la 7 metri transformata de Gullden.

min.43 - Gullden puncteaza de la 7 metri.

min.42 - Gol norocos al muntenegrencelor si Linnea Torstenson e eliminata.

min.40 - Majda Mehmedovic puncteaza din extrema stanga.

min.39 - Nimbla inscrie si scoate si o eliminare de doua minute.

min.37 - Gol Buducnost, dar Gullden raspunde imediat si diferenta de doua goluri se mentine.

min.35 - Gullden inscrie dintr-o lovitura de la 7 metri.

min.35 - Gol marcat de Buladovic si Buducnost se apropie din nou la un gol.

min.31 - Carmen Martin marcheaza primul gol al reprizei.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

-------------------------------

PAUZA: Joc bun al campioanei Romaniei, care a controlat partida, dar a cazut pe final, iar muntenegrencele au reusit sa se apropie de la 5 goluri diferenta la doar unul.

min.30 - Eliminare de doua minute in tabara lui Buducnost.

min.29 - Gol Buducnost si diferenta se reduce la doar un gol.

min.28 - Inca un gol marcat de la poarta la poarta de muntenegrence.

min.27 - Gol pentru Buducnost, Bulatovic a marcat de la poarta la poarta, profitand de iesirea Paulei Ungureanu.

min.26 - Saurina e eliminata din nou pentru doua minute.

min.26 - Un nou gol frumos al Bellei Gullden, insa Ramusovic raspunde imediat.

min.24 - Punteaza Buducnost si scorul e 12-8 cu 5 minute ramase pana la finalul primei reprize.

min.23 - Gullden marcheaza de la 7 metri.

min.22 - Inscrie si gruparea din Muntenegru.

min.22 - Gol frumos reusit de Carmen Martin.

min.21 - TIME OUT cerut de CSM Bucuresti.

min.20 - Oana Manea marcheaza in inferioritate numerica.

min.18 - Inca un gol pentru Buducnost.

min.18 - Saurina e eliminata pentru doua minute.

min.17 - Bulatovic marcheaza pentru muntenegrence dupa vreo 11 minute fara gol inscris.

min.15 - O noua interventie superba a Paulei, care a ajuns la 10 minute fara gol primit.

min.14 - Mehmedovic puncteaza pe contraatac si antrenorul lui Buducnost cere TIME OUT.

min.13 - Gol marcat de Oana Manea.

min.12 - Evolutie foarte buna pentru Paula Ungureanu, care n-a mai primit gol de aproape 7 minute.

min.10 - Marcheaza Gullden si echipa noastra joaca mult mai bine decat in semifinala de sambata.

min.8 - Gol Niombla si avem 6-4 si superioritate numerica.

min.7 - Oana Manea primeste de la Gullden si marcheaza.

min.6 - Gol pentru Neagu, al treilea din patru inscrise pana acum de echipa ei.

min.6 - Bradeanu inscrie si avem 4-3.

min.4 - Gol frumos pentru Gullden.

min.4 - Inca un gol pentru Cristina Neagu.

min.3 - Saurina egaleaza la 2.

min.3 - Bulatovic si Neagu o duc pe Buducnost in avantaj.

min.2 - Linnea Torstenson marcheza primul gol al disputei.

ora 16:16 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Partida se joaca la Budapesta si e transmisa in direct la TV de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: In semifinale, CSM Bucuresti a fost invinsa de Vardar Skopje, cu 33-38, in timp ce Buducnostul Cristinei Neagu a pierdut in fata lui Gyor, scor 20-26.

INFO: Finala mare dintre Gyor si Vardar se joaca tot duminica, incepand cu ora 18:45.

INFO: Din sezonul viitorul, Cristina Neagu, in prezent la Buducnost, va evolua in tricoul campioanei Romaniei.

Echipa CSM Bucuresti: Paula Ungureanu, Jelena Grubsic, Alina Iordache (portari), Carmen Martin, Simone Bohme, Iulia Curea, Majda Mehmedovic, Critina Nan, Oana Manea, Anastasia Lobach, Bianca Bazaliu, Linnea Torstenson, Gnonsiane Niombla, Isabelle Gullden, Elena Dache, Aurelia Bradeanu, Camille Ayglon-Saurina.

Antrenor: Per Johansson.

Sezonul trecut, CSM Bucuresti a castigat Liga Campionilor dupa o finala cu Gyor.

ANRE demontează declarațiile ministrului Burduja privind energia alternativă: "Să se liciteze pentru aceste capacități"
Declarațiile ministrului Energiei, Sebastian Burduja, referitoare la ritmul extraordinar de instalare a fotovoltaicelor și eolienelor, au fost contrazise de președintele ANRE (Autoritatea...
Viitorul sumbru descris de Dan Barna (USR): "În 2025 vor fi din nou măriri de taxe pentru că nu mai au bani"
Dan Barna lansează un atac la actuala guvernare care protejează în opinia sa "sinecurile şi pensiile speciale" pe care PSD şi PNL le plătesc în continuare. Aceste cheltuieli vor duce la...
#CSM Bucuresti castigat bronz, #LIVE finala mica handbal, #CSM Bucuresti finala mica, #CSM Bucuresti Liga Campionilor , #stiri CSM Bucuresti