CSM Bucuresti invinge superb Gyor in Liga Campionilor la handbal feminin

Vineri, 26 Ianuarie 2018, ora 22:00
12077 citiri

CSM Bucuresti a obtinut o victorie superba in fata maghiarelor de la Gyor, in prima etapa a Grupei Principale I din Liga Campionilor la handbal feminin.

Gruparea noastra s-a impus in Sala Polivalenta in fata campioanei Europei, scor 28-22, la capatul unui meci minunat.

Cristina Neagu si Amanda Kurtovici au stralucit pentru CSM si au contribuit la o victorie superba in fata unei forte a handbalului feminin.

Maghiarele au inceput mai bine meciul, dar CSM a reusit sa intoarca rezultatul, iar la pauza a avut un avantaj de doua goluri, scor 13-11.

In repriza a doua, CSM s-a distantat in ultimul sfert de ora pe tabela, iar finalul a fost astfel destul de linistit, scorul final fiind 28-22.

Dupa acest rezultat, CSM Bucuresti conduce in Grupa Principala I, cu 8 puncte, in timp ce Gyor este pe doi, cu 6 puncte.

Tot in grupa CSM Bucuresti, duminica vor avea loc meciurile Falster - Rostov Don si Krim - Midtjyilland.

CSM Bucuresti va disputa urmatorul meci pe 4 februarie, de la ora 16:00, in deplasare la Midtjylland.

Returul cu Gyor este programat pe 26 februarie, de la ora 20:00.

Primele patru echipe clasate la finalul grupei se vor califica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.