CSM Bucuresti invinge superb Gyor in Liga Campionilor la handbal feminin

Vineri, 26 Ianuarie 2018, ora 22:00
12077 citiri

CSM Bucuresti a obtinut o victorie superba in fata maghiarelor de la Gyor, in prima etapa a Grupei Principale I din Liga Campionilor la handbal feminin.

Gruparea noastra s-a impus in Sala Polivalenta in fata campioanei Europei, scor 28-22, la capatul unui meci minunat.

Cristina Neagu si Amanda Kurtovici au stralucit pentru CSM si au contribuit la o victorie superba in fata unei forte a handbalului feminin.

Maghiarele au inceput mai bine meciul, dar CSM a reusit sa intoarca rezultatul, iar la pauza a avut un avantaj de doua goluri, scor 13-11.

In repriza a doua, CSM s-a distantat in ultimul sfert de ora pe tabela, iar finalul a fost astfel destul de linistit, scorul final fiind 28-22.

Dupa acest rezultat, CSM Bucuresti conduce in Grupa Principala I, cu 8 puncte, in timp ce Gyor este pe doi, cu 6 puncte.

Tot in grupa CSM Bucuresti, duminica vor avea loc meciurile Falster - Rostov Don si Krim - Midtjyilland.

CSM Bucuresti va disputa urmatorul meci pe 4 februarie, de la ora 16:00, in deplasare la Midtjylland.

Returul cu Gyor este programat pe 26 februarie, de la ora 20:00.

Primele patru echipe clasate la finalul grupei se vor califica in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

C.S.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...