Remiza dramatica pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor la handbal feminin. Echipa Primariei s-a prabusit in repriza secunda

Vineri, 08 Martie 2019, ora 19:37
7377 citiri

CSM Bucuresti a remizat dramatic cu Thuringer in ultimul meci din faza a doua a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin.

Scorul final a fost 23-23 dupa un meci ce a avut o desfasurare halucinanta.

Fetele noastre au condus cu sase goluri la pauza (14-8), dar au cazut lamentabil in partea secunda.

Thuringer, cea mai slaba echipa din aceasta grupa principala, a trecut in avantaj pe final de meci, cand a avut si doua goluri avans. "Tigroaicele" au profitat insa de o eliminare de doua minute si au reusit sa egaleze in ultimele secunde.

Pentru CSM Bucuresti vestile nu sunt deloc bine deoarece risca sa termine grupa pe locul 4, daca Ferencvaros va invinge sambata Krim Ljubljana.

CSM este calificata in sferturile de finala, unde vor intalni Rostov-Don daca va termina grupa pe locul 3 sau Metz daca va incheia pe patru. Cel mai probabil, CSM va ocupa locul 4, avand in vedere ca Ferencvaros e favorita certa cu Krim.

Partidele din sferturile de finala vor avea loc pe 5-7 aprilie, respectiv 12-14 aprilie.