CSM Bucuresti si-a aflat viitoarea adversara din sferturile Ligii Campionilor

Duminica, 10 Martie 2019, ora 18:23
6958 citiri

Misterul a fost descifrat, CSM Bucuresti isi cunoaste viitoarea adversara din sferturile Champions League, dupa disputarea ultimelor jocuri din grupele principale.

Astfel, din pacate, fetele noastre s-au calificat in faza urmatoare abia de pe ultimul loc din grupa noastra principala, locul 4, dupa ce trupa maghiara Ferencvaros a invins-o pe Krim Ljubljana, scor 31-27, prinzand in extremis locul 3, dupa egalul facut de CSM in ultima etapa, acasa, scor 23-23 cu HC Thuringer.

CSM Bucuresti va evolua asadar cu locul 1 din cealalta grupa principala, frantuzoaicele de la Metz. Prima partida are loc la Bucuresti, in perioada 5-7 aprilie, iar returul este o saptamana mai tarziu.

Turneul Final Four are loc la Budapesta, intre 11-12 mai 2019, Gyor fiind detinatoarea titlului.

CSM Bucuresti a castigat titlul in 2016, iar in 2017 a obtinut medalia de bronz.

Iata celelalte 3 sferturi de finala:

Gyor - Odense

Vipers - Buducnost

Rostov - Ferencvaros

UDMR propune "Ziua de Curăţenie Naţională". Când ar avea loc noua inițiativă dedicată protecției mediului
A treia zi de sâmbătă din luna septembrie ar putea deveni „Ziua de Curăţenie Naţională”, potrivit unui proiect de lege al UDMR depus la Parlament, având ca scop principal creşterea...
Gabriela Firea jubilează: Situația lui Cătălin Cîrstoiu va fi discutată în coaliție
Preşedinta PSD Bucureşti, Gabriela Firea, a declarat joi, 18 aprilie, că situaţia candidatului susţinut de PSD şi PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, ar urma să fie discutată...
#CSM Bucuresti versus Metz in sferturi, #CSM Bucuresti isi cunoaste adversara sferturi , #stiri CSM Bucuresti