Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

CSM Bucuresti, victorie detasata in Ungaria, in deplasarea de la Ferencvaros

Duminica, 11 Noiembrie 2018, ora 16:59
5580 citiri

CSM Bucuresti a castigat in deplasarea din Ungaria de la Ferencvaros, in meciul din faza grupelor Champions League la handbal feminin, o victorie de care trupa lui Neagu si compania avea nevoie ca de aer.

Scorul a fost 34-28, la capatul unei partide in care campioanele Romaniei nu au avut emotii decat la debut, in primele minute din partida.

Chiar daca fetele de la CSM au inceput catastrofal deplasarea din Ungaria, fiind conduse dupa cateva minute cu 5-1 deja, elevele lui Dragan Djukici si-au revenit rapid si impinse de la spate de o Cristina Neagu extrem de lucida au venit la timona jocului.

De la ceea ce parea un nou dezastru, asa cum s-a intamplat etapa trecuta in meciul de acasa cu Vipers, s-a transformat aproape intr-o distractie, la pauza scorul fiind deja unul lejer, 17-10 pentru romance.

Repriza secunda a fost una mai echilibrata, fetele noastre s-au mai si relaxat putin, dar pana la urma CSM si-a facut treaba, facand si putin spectacol pe final, aici putem sa amintim o aeriana a Cristinei Neagu, in ultimele doua minute.

E o victorie care vine la timp dupa esecul de acasa cu Vipers din etapa trecuta, Bucurestiul fiind acum lidera grupei cu 6 puncte, ca si Ferencvaros, in timp ce Vipers si Bietigheim au ambele cate 3 lungimi, urmand sa evolueze in aceasta runda in meci direct.

La Bucuresti, Ferencaros pierdea la fel de clar partida cu CSM, fosta campioana europeana, cu 31-36.

Mai este o singura etapa din grupele Champions League, CSM urmand sa dispute acest ultim duel cu germancele de la Bietigheim.

Aceasta victorie inseamna si calificarea matematica in grupele principale ale Ligii pentru CSM, indiferent de scorul ultimului meci, cu sportivele din Germania.

BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#CSM Bucuresti castiga in deplasare Ferencvaros, #CSM Bucuresti revine si victorie clara , #stiri CSM Bucuresti