Victorie pentru CSM Bucuresti, in ultimul meci din grupele Champions League. Duel de foc in sferturi, pentru fetele lui Rosca

Duminica, 12 Martie 2017, ora 17:54
9749 citiri

CSM Bucuresti si-a facut datoria si a castigat ultimul meci din grupa principala II a Champions League la handbal feminin, stabilindu-si singura si viitoarea adversara din sferturile de finala.

Fetele noastre, campioane europene en-titre, au castigat usor la Team Esbjerg din Danemarca, scor 25-20, dupa 12-7 la pauza. Astfel, sportivele antrenate de Aurelian Rosca au terminat grupa principala II pe locul 3 si vor intalni in sferturi pe Ferencvaros din Ungaria.

Daca CSM Bucuresti era invinsa in Danemarca, urma sa joace cu locul 1 din grupa cealalta, si anume Vardar Skopje din Macedonia.

Iata programul complet din sferturi:

Vardar Skopje - FC Midtjylland

CSM Bucuresti - Ferencvaros

Gyor ETO - FC Metz

Buducnost - Larvik

CSM Bucuresti a castigat Liga Campionilor sezonul trecut dupa o finala in care a dispus, chiar la Budapesta, de ETO Gyor.

Partidele din sferturi, in dubla mansa, vor avea loc in luna aprilie.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#CSM Bucuresti victorie Danemarca, #CSM Bucuresti duel de foc Ferencvaros, #CSM Bucuresti castiga ultim meci Liga , #stiri CSM Bucuresti