Cupa Mondiala 2018: Suedia invinge Mexic la scor. Ambele echipe se califica in optimi

Miercuri, 27 Iunie 2018, ora 18:52
10590 citiri

Suedia a invins cu 3-0 Mexic in ultimul meci din Grupa F a Cupei Mondiale. Ambele echipe s-au calificat in optimile de finala, in timp ce Germania merge acasa.

Suedezii porneau cu sansa a treia inaintea acestei runde, dar au facut un meci mare contra unei echipe ce avea punctaj maxim dupa primele doua etape.

Nordicii au inceput in atac si au ratat ocazie dupa ocazie la poarta mexicanilor si doar interventiile excelente ale lui Ochoa au facut ca scorul la pauza sa ramana 0-0.

In minutul 50, portarul mexicanilor nu a mai putut face insa nimic, iar Augustinsson a deschis scorul pentru Suedia.

Minutul 62 a adus un penalti pentru suedezi, iar capitanul Granqvist a transformat fara emotii, trimitand mingea in vinclu.

Mexic s-a aruncat in atac, dar a aratat ca o formatie cazuta, iar in minutul 74 Alvarez si-a bagat mingea in propria poarta si s-a facut 3-0 pentru Suedia.

Norocul mexicanilor s-a numit insa Germania, care a avut o prestatie foarte slaba in confruntarea cu Coreea de Sud, ratand astfel calificarea in optimi.

Suedia a castigat Grupa F, in timp ce Mexic merge in optimi de pe locul doi.

MEXIC - SUEDIA 0-3

90+4 - Final de meci! Suedia castiga cu 3-0!

Info: Coreea de Sud deschide scorul cu Germania!!! Suedia si Mexic merg in optimi!

88 - Lustig vede cartonasul galben.

81 - Ce ocazie!!! Ratare incredibila a mexicanilor, Vela rateaza halucinant din doi metri cu toata poarta goala in fata!

80 - Schimbare Suedia: Mark intra in locul lui Ekdal.

74 - GOL SUEDIA!!! Alvarez isi baga mingea in propria poarta si Suedia are 3-0!!! Ce tonto-gol a reusit Alvarez, care a dat cu stangul in dreptul in careu!

68 - Schimbare Suedia: Thelin intra in locul lui Berg.

66 - Fabian trage puternic din afara careului, mingea trece peste poarta suedezilor.

Info: Mexic si Suedia merg in optimi la aceste scoruri, Germania e eliminata!

62 - GOL SUEDIA!!! Granqvist inscrie din penalti, direct in vinclu, iar Suedia are 2-0!!!

60 - Penalti pentru Suedia dupa o interventie a lui Moreno!!! Acesta vede si cartonasul galben!

57 - Schimbare Suedia: Svensson intra in locul lui Larsson.

Info: La scorurile din acest moment, Suedia si Mexic sunt in optimi, iar Germania e eliminata!!!

50 - GOL SUEDIA!!! Augustinsson beneficiaza de o minge ricosata norocos si inscrie cu un sut puternic din cinci metri!!!

46 - Se reia meciul!

45+2 - Pauza!

45 - Berg patrunde in viteza in careu, dar sutul sau loveste plasa laterala!

39 - Vela suteaza peste poarta din afara careului.

38 - Atac prelungit al mexicanilor, insa suedezii reusesc sa respinga in cele din urma prin Forsberg.

31 - Ce ocazie!! Ochoa scoate superb de sub bara la o reluare din fata portii pe care scria gol! Sansa uriasa ratata de Berg!

30 - Suedezii cer penalti pentru un presupus hent al lui Chicharito, dar arbitrul decide sa lase jocul sa continue dupa ce vede reluarea.

26 - Larsson vede cartonasul galben.

23 - Guardado ia o actiune pe cont propriu, dar suteaza mult pe langa din marginea careului.

18 - Ce ocazie!! Suedezii ajung rapid in careu, dar Forsberg trage peste din 10 metri, pozitie ideala!

17 - Ce ocazie!!a tac rapid al mexicanilor, finalizat cu un sut putin pe langa poarta trimis de Vela din marginea careului!

12 - Ce ratare!! Berg reia pe spate, dar mingea trece putin pe langa poarta!

6 - Forsberg trage periculos din lovitura libera, insa Ochoa respinge.

5 - Suedezii incep in atac si fac un pressing agresiv.

1 - Gallardo primeste cartonasul galben dupa doar cateva secunde.

1 - A inceput meciul!

Mexic: Ochoa; Edson, Salcedo, Moreno, Gallardo; Herrera, Guardado; Vela; Layun, Chicharito, Lozano.

Suedia: Olsen; Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson; Larsson, Ekdal, Claesson, Forsberg; Berg, Toivonen.

Info: Meciul incepe la ora 17:00

Inaintea acestui meci, clasamentul Grupei F arata astfel: 1. Mexic 6 puncte, 2. Germania 3 puncte, 3. Suedia 3 puncte, 4. Coreea de Sud 0 puncte

In celalalt meci se intalnesc Germania si Coreea de Sud.

Principalul criteriu de departajare in caz de egalitate de puncte este golaverajul.

Confruntarea este televizata de postul TVR 2.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#Mexic Suedia, #Mexic Suedia LIVE, #Mexic Suedia direct, #televizare Mexic Suedia , #meciuri