Cupa Mondiala 2018: Arabia Saudita invinge Egipt in ultima secunda

Luni, 25 Iunie 2018, ora 18:57
8208 citiri

Arabia Saudita a invins Egipt, scor 2-1, in ultimul meci din grupa A de la Campionatul Mondial.

Ambele echipe erau eliminate inca dinaintea acestei confruntari, dar chiar si asa partida de la Volgograd a avut un ritm destul de bun, cel putin in prima repriza.

Egiptenii au deschis scorul la prima faza mai periculoasa, in minutul 22, cand Salah l-a lobat elegant pe portarul advers.

Starul lui Liverpool a ratat o ocazie uriasa cateva minute mai tarziu, iar sauditii au prins din acel moment curaj.

In minutul 41, portarul de 45 de ani al egiptenilor, El Hadary, a aparat insa o lovitura de la 11 metri executata de Muwallad.

In minutul 45+6, sauditii au mai avut o lovitura de la 11 metri, iar Al Faraj a punctat si a adus egalarea.

In partea secunda, sauditii au dominat meciul, iar in minutul 90+5 au obtinut victoria dupa o reusita a lui Al Dawsari la ultima faza.

Arabia Saudita a terminat grupa A pe locul 3, cu 3 puncte, iar Egipt este ultima, fara niciun punct. Uruguay a castigat grupa, cu 9 puncte, iar Rusia a terminat pe 2, cu 6 puncte.

ARABIA SAUDITA - EGIPT 2-1

90+6 - Final de meci!

90+5 - GOL Arabia Saudita! Al Dawsari inscrie in ultima secunda cu un sut din unghi la coltul lung!

90 - 4 minute suplimentare.

84 - Ce ocazie! Egiptenii raman singur cu portarul, dar Kahraba trage slab, pe centru!

83 - Salah incearca din nou o cursa pe cont propriu, dar si acum este blocat.

77 - Salah ia o actiune pe cont propriu, insa este blocat in centrul careului.

69 - Sansa buna pentru Arabia Saudita, dar El Hadary scoate in corner o lovitura de cap periculoasa.

65 - Schimbare Arabia Saudita: Asiri intra in locul lui Hatan Bahbri.

65 - Schimbare Egipt: Ramadan intra in locul lui Mohsen.

61 - Sauditii combina superb in careul advers, dar Gabri respinge in ultima clipa in corner.

54 - Inceput mai bun in partea secunda pentru egipteni, care forteaza pentru marcarea unui nou gol.

46 - Se reia jocul!

45+7 - Pauza!

45+7 - Schimbare Arabia Saudita: Warda intra in locul lui Said.

45+6 - GOL ARABIA SAUDITA!!! Al Faraj egaleaza din penalti!!!

45+5 - Arbitrul vede reluarea si ramane ferm: penalti pentru Arabia Saudita!

45+2 - Penalti pentru Arabia Saudita dupa un fault in careu!

41 - RATARE!!! Arabia Saudita rateaza penaltiul! Fahad trage puternic, dar portarul de 45 de ani al egiptenilor, El Hadary, apara!!!

39 - Penalti pentru Arabia Saudita dupa un hent in careu!

34 - Atac superb al egiptenilor, insa sutul lui Trezeguet cu mult efect se duce pe langa poarta.

31 - Al Sharahni trage din marginea careului, mingea se duce mult peste poarta.

24 - Ce ocazie!!! Salah ramane singur cu portarul, are tot timpul din lume, dar scarita sa se duce pe langa poarta!

Info: Uruguay face 2-0 cu Rusia in celalalt meci.

22 - GOL EGIPT!!! Salah ramane singur spre poarta si inscrie cu un lob din marginea careului!

15 - Al Dawsari ia o cursa pe cont propriu, dar trage putin peste din marginea careului. Faza frumoasa creata de sauditi.

13 - Said incearca un sut din marginea careului, dar se face de ras si suteaza in gazon.

Info: In cealalta partida, Uruguay a deschis scorul in meciul cu Rusia.

6 - Inceput de meci linistit, in care egiptenii au mai mult posesia.

1 - A inceput meciul!

Arabia Saudita: Al Mosailem; Os.Hawsawi, Alburayk, Om.Hawsawi, Al Sharahni; Al Faraj, Al Dawsari, Otayf, Al Mohqawi, Bahbri; Al Muwallad

Egipt: El Hadary; Fathy, Gabr, Hegazi, Abdel-Shafy; Elneny, Hamed; Salah, Said, Trezeguet; Mohsen

Cele doua echipe nu au niciun punct si sunt eliminate de la turneul final.

Egipt a inscris un singur gol pana acum, in timp ce Arabia Saudita nu a marcat niciunul si a primit sase.

Meciul este televizat de TVR 2.

In celalalt meci din grupa se intalnesc, de la aceeasi ora, Rusia si Uruguay, in direct pe Ziare.com.

PNL și PSD așteaptă "clarificări" de la Cătălin Cîrstoiu, "în această săptămână". Când va fi anunțată decizia în privința candidatului la Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a afirmat, joi seară, că, în acest moment, Cătălin Cîrstoiu este candidatul alianţei PSD-PNL, dar acesta trebuie să clarifice public toate aspectele care...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#egipt arabia saudita, #Egipt Arabia Saudita LIVE, #Egipt Arabia Saudita direct , #meciuri