Cupa Romaniei: CFR Cluj se califica dramatic in semifinale

Miercuri, 16 Decembrie 2015, ora 22:25
7568 citiri

CFR Cluj a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a castigat partida de pe terenul lui CSMS Iasi, scor 2-1.

Ardelenii merg in penultimul act dupa un gol pe final reusit de Beleck, cu o reluare din fata portii, in minutul 83.

CFR deschisese scorul in minutul 55 prin Paun, insa Vasile Gheorghe egalase in minutul 77.

Ardelenii sunt a treia echipa calificata, dupa ASA Targu Mures si Dinamo.

Joi de la ora 20:30 va avea loc ultimul meci din sferturile de finala, Viitorul - Steaua, in direct pe Ziare.com.

C.S.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#CSMS Iasi CFR Cluj Cupa Romaniei, #sferturi Cupa Romaniei, #Iasi CFR Cupa Romaniei, #meciuri Cupa Romaniei , #meciuri