Ziare.com

Cupa Romaniei: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri

Miercuri, 24 Septembrie 2014, ora 15:09

   

Cupa Romaniei: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri
Faza saisprezecimilor de finala a Cupei Romaniei continua miercuri cu disputarea a inca cinci partide, in doua dintre ele fiind angrenate si calificatele esalonului 3 in prima etapa superioara a intrecerii.

* Viitorul Axintele (L3) vs. CFR Cluj Napoca (L1) - ora 16.00 / Digi Sport 1

Arbitri: Marian Barbu (Fagaras) - Stelian Slabu (Brasov) si Daniel Vlase (Galati). Rezerva: Eduard Ionita (Constanta)
Observator arbitri: Dan Petrescu (Bucuresti)
Observator joc: Gabriel Oprea (Snagov)

* SC Bacau (L2) vs. Ceahlaul Piatra Neamt (L1) - ora 16.00 / nu este televizat

Arbitri: Iulian Dima (Bucuresti) - Daniel Hulubei (Vaslui) si Iulian Branza (Botosani). Rezerva: Mihai Amoraritei (Campina)
Observator arbitri: Sorin Boca (Iasi)
Observator joc: Ciprian Anton (Suceava)

* Chindia Targoviste (L2) vs. FC Brasov (L1) - ora 16.00 / nu este televizat

Arbitri: Dragos Istrate (Bucuresti) - Dragos Iliescu si Daniel Mitruti (ambii din Craiova). Rezerva: Viorel Flueran (Craiova)
Observator arbitri: Stefan Constantin (Bucuresti)

Observator joc: Vasile Mihu (Constanta)

* Unirea Jucu (L3) vs. Petrolul Ploiesti (L1) - ora 18.30 / Digi Sport 1 / se joaca pe Cluj Arena

Arbitri: Florin Andrei (Tg. Mures) - Ciprian Dansa (Oradea) si Mihai Marica (Bistrita). Rezerva: Sergiu Popa (Aiud)
Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)
Observator joc: Costin Dan (Zalau)

* Fortuna Poiana Campina (L2) vs. Dinamo Bucuresti (L1) - ora 20.30 / Sport.ro / se joaca pe "Ilie Oana" din Ploiesti

Arbitri: Paul Unimatan (Zalau) - Daniel Demetrescu si Alexandru Mihaila (ambii din Rm. Valcea). Rezerva: Ionut Coza (Rm.Valcea)
Observator arbitri: Iosif Olah (Sf.Gheorghe)
Observator joc: Dorinel Dinca (Calarasi)

"16"-imile se inchid joi cu meciurile:

* Sageata Navodari (L2) vs. Viitorul Constanta (L1) - ora 16.00
* FC Caransebes (L2) vs. CS U Craiova (L1) - ora 16.00
* FC Bihor (L2) vs. Universitatea Cluj Napoca (L1) - ora 16.00
* CS Mioveni (L2) vs. Astra Giurgiu (L1) - ora 18.00
* ACS Berceni (L2) vs. Steaua Bucuresti (L1) - ora 20.30

Rezultatele de ieri:

* Soimii Pancota (L2) - PANDURII TG. JIU (L1) 1-2
* CF Braila (L2) - OTELUL GALATI (L1) 0-1
* RAPID CFR SUCEAVA (L2) - Gaz Metan Medias (L1) 1-0 (dupa prelungiri)
* CSM Rm. Valcea (L2) - CSMS IASI (L1) 0-1
* ASA TG. MURES (L1) - Concordia Chiajna (L1) 4-1
* RAPID BUCURESTI (L1) - ACS Botosani (L1) 5-4 (dupa penalti-uri)

Citeste mai multe despre Cupa Romaniei program meciuri
Sursa: Ziare.com

Articol citit de 1069 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor