Programul complet si televizarile meciurilor din Cupa Romaniei

Luni, 29 Octombrie 2018, ora 10:51

Cupa Romaniei revine in actualitate in aceasta saptamana, marti, miercuri si joi urmand a se juca partidele din faza optimilor de finala.

Iata programul complet al meciurilor, precum si posturile care televizeaza intalnirile:

Marti, 30 octombrie
16:30 AFC Hermannstadt - FC Voluntari, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
19:00 Turris-Oltul Turnu Magurele - U Craiova, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
21:45 Politehnica Iasi - FC Viitorul, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport

Miercuri, 31 octombrie
16:30 CS Mioveni - Sepsi OSK Sf. Gheorghe, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
19:00 Universitatea Cluj - AFC Astra, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Sport
21:45 Gaz Metan Medias - CFR Cluj, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus

Joi, 1 noiembrie
19:00 AFK Csikszereda - Dinamo, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus
21:45 Dunarea Calarasi - FCSB, Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look Plus

Optimile se disputa intr-o singura mansa, castigatoarele calificandu-se in semifinale.

In caz de egalitate la finalul celor 90 de minute regulamentare se vor disputa doua reprize de prelungiri si, dupa caz, se vor executa lovituri de departajare.