Cupa Romaniei: Bistrita - CFR Timisoara 4-1

Miercuri, 15 Octombrie 2008, ora 13:29
833 citiri

Gloria Bistrita a invins divizionara secunda CFR Timisoara si s-a calificat in optimile Cupei Romaniei.

Partida a fost la discretia bistritenilor, care s-au impus cu 4-1. Scorul a fost deschis repede, Anca marcand in minutul 9 dupa o greseala a apararii timisorene.

In minutul 42, Hora a majorat scorul, dupa o pasa venita de la acelasi Adrian Anca. La doar doua minute distanta, Coroian a dus scorul la 3-0, marcand dintr-un penalty "scos" de Anca.

4-0 a fost in minutul 47, atunci cand Pedro a inscris in urma unei lovituri de colt. Timisorenii au marcat golul de onoare in minutul 87, Pecarov fiind marcatorul.

Scor final, Gloria Bistrita - CFR Timisoara si baietii lui Sabau continua in Cupa Romaniei.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...