Cupa Romaniei: Partidele programate miercuri

Miercuri, 28 Octombrie 2009, ora 08:41
1432 citiri

Miercuri se vor disputa alte sase partide contand pentru optimile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal.

Iata programul zilei:

16:00 Astra Ploiesti - FC Timisoara

Prahovenii s-au calificat in optimi eliminand Farul Constanta in prelungiri, scor 2-1, in timp ce banatenii s-au calificat la pas, invingand Sanatatea Cluj cu 7-0.

18:15 Poli Iasi - Universitatea Craiova

Craiovenii au trecut in turul precedent de echipa secunda a Gloriei Bistrita, scor 4-0, si vor da piept cu trupa antrenata de Petre Grigoras, care a eliminat din competitie Pandurii lui Cartu, scor 3-1.

20:30 Gloria Bistrita - Steaua Bucuresti

Bistritenii si-au propus sa incurce din nou Steaua, dupa ce au obtinut o remiza in Ghencea, in Liga I. "Ros-albastrii" s-au calificat in optimi dupa o victorie cu FC Bihor, scor 2-0, ardelenii trecand de Dunarea Giurgiu cu 3-0.

Ultimele trei partide ale optimilor se vor disputa joi.

FC Brasov si FC Vaslui s-au calificat marti in sferturi, dupa ce au eliminat Unirea Urziceni, respectiv Gaz Metan Medias, cu acelasi scor, 1-0.

C.F.

Firea, încrezătoare că va câștiga Primăria Capitalei: ”Bucureștiul arată mult mai rău decât acum 4 ani”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat vineri că are încredere în şansele sale la alegeri, pentru că Bucureştiul arată "mult mai rău decât acum patru ani"....
BEC a aprobat desființarea Alianței PSD-PNL pentru București. S-au creat alte 6 alianțe pentru toate sectoarele capitalei
Biroul Electoral de Circumscripţie al Municipiului Bucureşti a decis înregistrarea Acordului de desfiinţare a protocolului de constituire a Alianţei Electorale PSD-PNL încheiat la nivelul...