Cupa Romaniei: Meciurile programate miercuri

Miercuri, 10 Noiembrie 2010, ora 08:26
1653 citiri

Miercuri se disputa primele doua partide programate in sferturile Cupei Romaniei la fotbal.

Iata programul zilei:

17:00 FC Brasov - FC Timisoara

Cu probleme mari in Liga I, acolo unde ocupa doar locul 17, FC Brasov primeste vizita echipei FC Timisoara in primul sfert de finala al editiei din acest an a Cupei Romaniei.

Pana in aceasta faza, echipa pregatita de Isaila a eliminat Chimia Brazi si Universitatea Cluj, castigand la limita ambele partide, scor 1-0, respectiv 2-1.

De cealalta parte, banatenii au trecut in 16-imi de Juventus Bucuresti (3-1), iar in optimi au eliminat marea surpriza Vointa Sibiu, dupa loviturile de la 11 metri.

20:45 Dinamo - "U" Craiova

Partida de pe Stefan cel Mare este, alaturi de Rapid - Steaua, cel mai asteptat duel din faza sferturilor de finala.

Pana la meciul cu Universitatea Craiova, Dinamo Bucuresti a eliminat din Cupa formatiile Ceahlaul Piatra Neamt (2-0) si ALRO Slatina (3-1). Meciul cu nemtenii a fost unul marcat de grave erori de arbitraj in favoarea echipei lui Andone.

Echipa lui Victor Piturca s-a calificat la pas in sferturi, invingand Minerul Lupeni cu 5-0 si Pandurii Targu Jiu cu 2-0.

Intalnirea programata pe arena din Stefan cel Mare va fi transmisa in format LIVE Text pe site-ul Ziare.com.

Celelalte doua intalniri din sfeturile Cupei Romaniei se vor disputa joi.

C.F.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc, pe cuvântul meu, în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#program Cupa Romaniei, #meciuri Cupa Romaniei, #sferturi Cupa Romaniei, #Dinamo Craiova Cupa Romaniei , #program