Cupa Romaniei: FC Voluntari se califica greu in semifinale

Miercuri, 29 Martie 2017, ora 20:27
3790 citiri

FC Voluntari este a doua semifinalista a Cupei Romaniei, ilfovenii obtinand o victorie dramatica impotriva divizionarei secunde CS Mioveni.

Florin Cernat & Co. s-au impus in sferturi cu scorul de 2-1, golul victoriei fiind inscris in prelungiri.

Oaspetii de la Voluntari au deschis scorul in minutul 13, atunci cand Florin Cernat a sutat frumos de la marginea careului, dupa o pasa cu calcaiul a lui Vodut.

In minutul 35, Mioveniul a egalat cumva surprinzator, Andrei Neagoe reusind sa puncteze din lovitura libera, cu largul concurs al portarului Gavrilas.

Golul victoriei ilfovenilor a venit abia in primul minut de prelungiri, atunci cand balonul sutat de Gabriel Deac a fost deviat de Stoica si de Croitoru si a intrat pana la urma in plasa.

Pe final de meci, antrenorul Dinu Todoran si Daniel Novac au fost eliminati.

Echipele de start

CS Mioveni: Croitoru - Tomozei, Visa, I. Stoica, Burnea - Boboc, Biceanu - Neagoe, Ayza, Nastasie - M. Staicu

Rezerve: Preda, Tirirca, Schiopu, A. Popa, Radescu, Florescu, Vintila

Antrenor: Alexandru Pelici

FC Voluntari: Gavrilas - Filipov, Maftei, Spahija, Acsinte - D. Novac, L. Marinescu - Ivanovici, Cernat, Popadiuc - Vodut

Rezerve: Petrariu, Coman, Achim, Tabacariu, An. Ionescu, G. Deac, Balan

Antrenor: Dinu Todoran

Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
#Cupa Romaniei rezultate, #Voluntari semifinala Cupa, #Voluntari Mioveni Cupa , #semifinale