Cupa Romaniei: Otelul trece de Ceahlaul si va juca in semifinale

Miercuri, 28 Noiembrie 2012, ora 20:57
1817 citiri

Otelul Galati s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a trecut, in deplasare, de Ceahlaul Piatra Neamt, scor 2-0.

Intalnirea din Moldova a inceput sub amenintarea cetii, aceasta fiind prezenta din plin deasupra arenei din Piatra Neamt.

Oaspetii de la otelul au deschis scorul in minutul 11, atunci cand Iorga, lansat excelent de Neagu, l-a executat pe portarul Miron. Nemtenii au incercat sa revina in joc si au avut doua ocazii destul de mari, insa au fost lipsiti de sansa.

In minutul 27 ceata a pus stapanire pe stadion, astfel ca arbitrii meciului au decis intreruperea acestuia. Pauza fortata de vreme a durat aproximativ o ora, timp in care jucatorii au stat la vestiare.

Dupa reluare am avut parte de acelasi meci, cu jucatorii Ceahlaului dominand steril in incercarea de a ataca poarta adversa.

In cea de-a doua repriza, gazdele au presat in continuare in jumatatea adversa, insa tot galatenii au marcat. Bajenaru a pacalit jocul la offside al nemtenilor si a marcat cu un sut sec.

Sarghi putea duce scorul la 3-0. insa golul sau din minutul 82 a fost anulat pentru o pozitie de offside.

Otelul s-a calificat astfel in semifinala Cupei Romaniei, semifinala in care vor da piept cu Petrolul Ploiesti.

Ceahlaul: Miron - Moreno, Aloisio, Ichim, Rusu - Achim, Monroy - Badescu, Stana, Constantinescu - Golubovic

Rezerve: Jovic, Cazan, Tolimar, Margine, Onciu, Vitelaru, Velici

Otelul: Tadas - Rapa, Sarghi, Perendija, Murgoci - Neagu, Giurgiu - Iorga, Strmajer, Bajenaru - Punosevac

Rezerve: Vlasie, Sipovic, Ljubinkovic, Benga, Viglianti, Didi, Chipirliu

Se interzise fumatul țigărilor electronice în spațiile publice închise și în birouri. Ce mai prevede legea promulgată de Klaus Iohannis
O lege promulgată deja de președintele Klaus Iohannis interzice vânzarea către minori a țigărilor electronice, dar și a dispozitivelor de vapat, cu sau fără nicotină. Acestea au fost...
Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
#Otelul Ceahlaul rezultat Cupa Romaniei, #Otelul Cupa Romaniei 2012, #Otelul Petrolul Cupa Romaniei , #semifinale