Surpriza in Cupa Romaniei: Mediasul invinge Astra si se califica in semifinale

Marti, 27 Februarie 2018, ora 22:35
3990 citiri

Sferturile de finala ale Cupei Romaniei au debutat cu o surpriza, Gaz Metan Medias reusind sa obtina calificarea in semifinale.

Ardelenii au trecut in sferturi de Astra Giurgiu, impunandu-se cu scorul de 1-0.

Unicul gol al partidei a fost inscris in minutul 28, atunci cand portarul Iliev a respins in fata un sut din afara careului, iar Rondon a tasnit dintre fundasii adversi si a marcat fara probleme.

Acelasi Rondon avea sa rateze un penalti in partea secunda a partidei, atunci cand a sutat slab de la 11 metri.

Cea mai mare sansa a trupei lui Iordanescu a venit in minutul 75, Urko Vera lovind transversala cu un sut de la distanta.

Gaz Metan Medias se califica asadar in semifinalele Cupei Romaniei, iar trupa profesorului Pustai ramane "in carti" pentru primul trofeu din istoria clubului.

Echipele de start

Gaz Metan: Greab - V. Cretu, M. Constantin, Sirghi, Busu - Joao Diogo, I. Neagu - Cristea, Caiado, Olaru - M. Rondon

Rezerve: Plesca, R. Romeo, Sg. Popovici, Nasser Chamed, Ely Fernandes, Tircoveanu, Buziuc

Antrenor: Cristi Pustai

Astra Giurgiu: Iliev - A. Stan, Bejan, Erico, Radunovici - Mrzljak, Dandea - Balaure, Moise, F. Matei - Abang

Rezerve: Lazar, Belu, Setp, U. Vera, Biceanu, V. Gheorghe, Polczak

Antrenor: Edward Iordanescu

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Medias Astra Cupa Romaniei, #Cupa Romaniei rezultate, #Cupa Romaniei semifinale , #semifinale