Ce prima fabuloasa au cei de la Petrolul dupa victoria in Cupa

Duminica, 02 Iunie 2013, ora 08:30
2829 citiri

Dupa marea victorie din seara trecuta, 1-0 cu CFR Cluj in finala Cupei Romaniei, patronul ploiestenilor a confirmat care este prima jucatorilor sai dupa acest joc.

Baietii lui Cosmin Contra vor fi recompensati extrem de generos din partea patronului, Florian Walter. Fotbalistii din lotul Petrolului vor avea de impartit 1 milion de euro.

Iata ce a declarat Walter dupa joc, la Dolce Sport TV: "Este adevarat. Jucatorii vor imparti 1 milion de euro. Asta a fost intelegerea cu ei, au cistigat Cupa, au calificat echipa in cupele europene dupa o pauza de 40 si ceva de ani. Merita toti banii!"

Petrolul Ploiesti a castigat finala Cupa Romaniei in fata celor de la CFR Cluj, scor 1-0, gratie golului superb inscris de Bokila in minutul 8.

D.A.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#victorie petrolul cupa prima fabuloasa, #ce prima au jucatorii petrolul victorie, #victorie cupa petrolul cfr , #stiri Cupa Romaniei