Emil Boc, acuzat ca a directionat Cupa Romaniei spre CFR Cluj

Duminica, 14 Iunie 2009, ora 13:02
1940 citiri

Prim-ministrul Romaniei, Emil Boc, a fost acuzat de oficialii clubului FC Timisoara ca a facut in asa fel incat Cupa Romaniei sa fie castigata de CFR Cluj.

Conducatorii echipei din Banat au parasit nervosi tribunele stadionului din Targu Jiu, la pauza meciului cu CFR Cluj, acuzand ca implicarea lui Emil Boc a dus la un arbitraj ostil.

"E o hotie ce s-a intamplat, a fost japca pe fata. Au venit cu presiuni politice, cu Boc, cu Guvernul sa ne faca. Marian Iancu a avut dreptate cand a ales sa nu vina la meci", a declarat vicepresedintele Timisoarei, Emil Rosianu.

Fost primar al Clujului, Emil Boc a fost prezent la finala Cupei Romaniei si a stat in tribune langa Mircea Lucescu.

La sfarsitul partidei, Boc a facut un comentariu misterios. "Cat ramane Cupa la Cluj, e bine", a fost singura declaratie oferita de Boc.

De altfel, Boc s-a afisat din ce in ce mai des in ultima vreme alaturi de familia Lucescu. Prim-ministrul a fost prezent in cantonamentul echipei nationale, pentru a ii ura succes lui Razvan inaintea meciului cu Lituania, dupa care a trimis o scrisoare de felicitare la sfarsitul meciului.

CFR Cluj a castigat finala Cupei Romaniei pentru al doilea an consecutiv, trecand in ultimul act de FC Timisoara, cu scorul de 3-0, prin golurile reusite de Deac, Peralta si Culio.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...