Liga I: Dacia Mioveni - Farul Constanta 2-3

Duminica, 20 Aprilie 2008, ora 18:51
1402 citiri

In prima partida de duminica din etapa a 30-a in Liga I Burger, Farul Constanta a obtinut o victorie mare la Mioveni, scor 2-3 cu Dacia, intr-un meci cu implicatii in lupta pentru retrogradare.

Dacia Mioveni a inceput tare meciul cu Farul si in minutul 3 era deja 1-0 pentru gazde, in urma reusitei semnata de Robert Neagoe. Oaspetii revin in joc si reusesc doua goluri prin Nae (16') si Gosici (26').

In repriza a doua, in minutul 60, Bratu profita de o greseala a defensivei constantene si puncteaza pentru 2-2. Imediat insa Farul inscrie in minutul 63 prin Gerlem cu o lovitura de cap din 6 metri, pentru 3-2. Oaspetii termina jocul cu doi oameni mai putin pe teren dupa eliminarile lui Patrascu (60') si Voiculet (88'), insa toate punctele merg la Constanta.

Dacia Mioveni, echipa antrenata de Sorin Cartu ocupa in continuare locul 15 primul sub linia retrogradarii cu 30 de puncte la egalitate cu Ceahlaul Piatra Neamt, in timp ce Farul Constanta este pe locul 13 cu 34 de puncte.

Hagi "se alintă" după 5-1 cu CFR Cluj: "Mi-a crescut și mie credibilitatea"
Tehnicianul echipei Farul, Gheorghe Hagi, a declarat vineri seară, după meciul cu CFR Cluj, scor 5-1, că jucătoriii săi au făcut o partidă perfectă. ”Un meci perfect. Tot ce am...
Reacție dură din tabăra CFR-ului după eșecul umilitor cu Farul: "Să ne fie rușine"
Fotbalistul echipei CFR Cluj, Camora, a declarat, vineri seară, după meciul cu Farul, pierdut cu scorul de 1-5, că el şi colegii săi nu merită în acest moment să poarte tricoul formaţiei...