Liga I: Dacia Mioveni Steaua 1-2

de Bogdan Predescu
Duminica, 07 Octombrie 2007, ora 22:19

Steaua reuseste o victorie mare in deplasare in Liga I, de aceasta data in partida cu modesta nou promovata Dacia Mioveni, in ultimul joc din cadrul etapei a 10-a. Steaua a castigat cu 2-1 printr-un gol marcat in ultimul minut de joc.

La Mioveni, gazdele au deschis scorul in minutul 35 prin Cristian Bratu, iar stelistii au egalat pe finalul primei reprize prin Victoras Iacob care a sutat de la 10m fara sanse pentru portarul Razvan Stanca.

In repriza secunda Steaua a atacat mai mult insa a ratat multe ocazii de a inscrie. A facut-o in cele din urma acelasi Victoras Iacob in ultimul minut de joc pentru cele 3 puncte acordate la victorie.

In minutul 59 stelistul Ovidiu Petre a fost eliminat pentru cumul de cartonase, iar la distanta de doar 2 minute argeseanul Madalin Murgan vede si el cartonasul rosu de la centralul Berbecaru.

In urma acestui rezultat Steaua se afla pe locul 6 cu 18 puncte, imediat peste Dinamo care are 17 puncte si a coborat pe locul 7.