Revolutia echipelor mici, Dacia Mioveni invinge pe Poli Timisoara

Duminica, 23 Martie 2008, ora 20:55
1650 citiri

Rezultat surpriza la Timisoara, unde echipa din localitate Politehnica Stiinta (locul 5) a pierdut in fata argesenilor de la Dacia Mioveni, cu scorul de 1-2, intr-un meci din cadrul etapei a 25-a din Liga I.

Dacia Mioveni deschide scorul prin Cornel Frasineanu, in minutul 39, acesta avand noroc si cu devierea lui Borbely, care l-a pacalit pe portarul Popa. Tot Mioveniul a marcat in minutul 56, cand Savu a profitat de o greseala a defensivei timisorene, in care Canu si Popa s-au incurcat, iar atacantul argesean a marcat pentru 2-0.

In minutul 60, Dejan Rusici inscrie pentru Poli, dupa o centrare venita de la Martinez, pentru 1-2, iar in finalul jocului, timisorenii rateaza incredibil cateva ocazii imense.

Dacia castiga la Timisoara, scor 2-1 si urca pe locul 12 in clasament cu 28 de puncte, in timp ce Politehnica se resimte, desi ramane pe pozitia a 5-a a clasamentului cu 45 de puncte.

Motivul aberant pentru care un bărbat a anunțat prezența unei bombe la bordul avionului ce a aterizat de urgenţă la Timişoara SURSE
Un cetăţean din Polonia ar fi fost cel care a anunţat prezenţa unei bombe la bordul avionului care efectua o cursă charter de la Wroclaw spre Hurgada şi care a trebuit să aterizeze la...
Un avion a aterizat de urgență la Timișoara, după o amenințare cu bombă. Cei 123 de pasageri au fost evacuați
A fost activat planul rosu de acțiune dupa ce a fost facuta o amenintare cu bomba la bordul unui avion, Aeronava a aterizat de urgenta pe Aeroportul Timisoara la miezul noptii, arată Opinia...