Ziare.com
Dan Diaconescu

Ce parere aveti despre Dan Diaconescu?

Dan Diaconescu
Dan Diaconescu

Data nasterii:  9 decembrie 1967

Cariera:  ziarist, realizator TV, patronul OTV, fondator PP-DD

 
4 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

JOS BASE

Vine,vine primavara
E tristete'n toata tara
Iar toti cei de la putere
Se lafaiesc in avere
Hai cu toti sa ne unim
Pe tirani sa'i izgonim
Ei isi fac conturi,palate
Sub nameti zac multe sate
De frig si de boala mor
Nefericitii din popor
Nu mai au nici loc de veci
Si cimitiru'i in nameti.
Ca bugetu'i stabilit
Si doar pentru ei croit
Isi aloca lor cat vor
Nu le pasa de popor
Au cu totii'o amnezie
Ce'au promis,nu se mai stie
Huzuresc in bogatie
Noi murim in saracie
Hai pe Base sa-l daramam
Pe drum drept sa o luam,
Constitutia s-o schimbam,
Pe REGE sa-l sustinem,
MONARHIA s-o aducem!
Caci doar ea,MONARHIA,
Poate salva ROMANIA.
Lu Base-i spun asa:
Priveste spre Germania
Ce se-ntampla acum in ea.
Ce facu al sau presedinte
Base-ar trebui sa iei aminte
Ca neamtu ti o lua-inainte,
Da noi zau nu ne-am supara
De-ai face si tu asa
Sa-ti dai demisia,
Sa te-ntoarci la POPOR
Pe care l-ai pacalit
Si intruna l-ai jignit,
Cum ca n-ar fi muncitor
Si de tara iubitor.
Dar mai Base nu uita
POPORUL NU TE MAI VREA.
Asta-i parerea mea!
Cine subscrie la ea?

 

De sus se vede altfel !!??

Sa nu uitam ca PP-DD are o politica aparent frumoasa dar foarte greu de realizat, dat fiind ca in jurul lui s-au adunat tot felul de interlopi si de corupti si credeti ca vor dori acestia sa voteze legea sa fie trimisi in instanta cei care au acumulat averi ilicite ,, nu cred ,,deci aici se potriveste proverbul ca pana la D-zeu te omoara sfintii ...

 

Dan Diaconescu si poporul intre realitate si fictiune

Incerc de vreo 2 ani sa inteleg fenomenul Diaconescu ,partile bune si partile rele,sa discern intre realitate si fictiune. Toti vrem sa se schimbe situatia noastra sa nu mai fim generatii eterne de sacrificiu.Asteptam o societate mai dreapta dar ne inecam in minciuna ,demagogie,nu facem nimic sa ne schimbam mentalitatea . Posturile tv au ajuns sa fie purtatori de cuvant ale partidelor comandate de intersele celor cu bani. CNA-ul incearca sa ne memoreze in telecomenzi posturile tv ce pot fi urmarite. Ce inseamna libertatea presei si deontologia ziaristilor ? Cati ziaristi scriu liber cu adevarat si sunt obiectivi? Valorile Romaniei pleaca peste hotare caci aici valoarea inseamna cum sa furi fara sa fii prins sau cum sa ajungi in functie cheie fara sa stii sa scrii sau sa citesti.Lui Diaconescu i-am scris tot felul de e-mail-uri de la laude la critici insa trebuie sa fiu obiectiv si sa recunosc ca desi l-am criticat de multe ori a continuat sa-mi citeasca mesajele.Nu s-a inventat reteta pentru a distruge mafia betonata in anii democratiei originale. Oare suntem condamnati etern sa nu putem face nimic? Intr-o societate in care coruptia este generalizata ce inseamna a fi om de afaceri corect?

 

Felicitari pentru DD !

DD a demonstrat-o si o demonstreaza in continuare ca, este cu adevarat unul dintre cei mai buni ziaristi (in scurt timp & politician),patriot,roman cu adevarat,fie el din oltenia si fara dinti,nu se poate compara cu toti aceea, asa zisii analisti politici, toata gasca aceea de mincinosi si nu numai,in frunte cu acei moderatori de doi bani,de la toate antenele, realitatea & rtv, care ne mint cu nerusinare, nu spun adevarul pur si nu informeaza ceea ce trebuie, pe poporul roman, probleme si lucruri de foarte mare importanta,nu rahaturi, pur si simplu va bate-ti joc, de Romania toata, si-l lua-ti in deradere pe DD!

Este cu mult mai patriot,inteligent si... ce vreti voi, un bun gazetar decat voi toti, impreuna cu cei din clica politica, care de 23 de ani si-au batut joc de acest popor!

Ar trebuii sa va fie rusine si, faceti-va cu adevarat meseria de gazetar, caci nu se stie niciodata, ce se va intampla, nu va mai jucati cu poporul roman !!

J D

 

Platforma pentru solutionarea online a litigiilor