Dan Petrescu dezvaluie punctul cheie al duelului cu Viitorul

Marti, 30 Aprilie 2019, ora 09:25
6504 citiri

Dan Petrescu a dezvaluit care a fost cel mai important moment al duelului cu Viitorul, din play-off-ul Ligii 1.

Tehnicianul campioanei a marturisit ca a avut un discurs critic la pauza partidei, el nominalizand cativa jucatori importanti ce au evoluat sub asteptari.

Fotbalistii respectivi si-au revenit in partea secunda, atunci cand CFR a reusit sa se impuna.

"La pauza le-am spus ca trebuie sa continuam sa fim agresivi. In plus, au fost si unii jucatori, importanti, carora le-am spus numele si carora le-am transmis ca trebuie sa joace mai bine, pentru ca erau sub nivel. Au ridicat ritmul, dar sincer nu ma asteptam sa marcam trei goluri si sa dominam in repriza a doua.

E clar ca a fost un moment psihologic, trebuie sa recunoastem, cand Manea a scos de pe linia portii, dupa ce Arlauskis a scapat mingea. Daca faceau 2-0 era greu sa mai intoarcem", a spus Dan Petrescu, citat de DigiSport.

CFR Cluj s-a impus cu scorul de 3-1 in fata celor de la Viitorul in derbiul etapei din Liga 1.

In urma acestei victorii, "feroviarii" au cinci puncte avans in fruntea clasamentului cu numai trei etape ramase pana la finalul sezonului.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Dn Petrescu CFR Viitorul, #CFR Cluj victorie Viitorul, #Dan Petrescu Liga 1 rezultate , #CFR Cluj