Dan Petrescu a calcat stramb in Rusia

Duminica, 18 August 2013, ora 21:08
4518 citiri

Echipa antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova, a inregistrat duminica seara doar un rezultat de egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la FK Krasnodar.

Primul gol al intalnirii din etapa a 6-a a campionatului rus de fotbal le-a apartinut gazdelor. A marcat brazilianul Wanderson, in minutul 10.

Egalarea celor de la Dinamo a venit tarziu, tocmai in minutul 83 de Panyukov, intrat in teren cu doar doua minute inainte.

In urma acestui rezultat, Dinamo Moscova a facut 8 puncte si a urcat pe locul 6 in clasament.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre FK Krasnodar si Dinamo Moscova, din etapa a 5-a a primei ligi de fotbal din Rusia.

Desfasirarea intalnirii:

FK Krasnodar - Dinamo Moscova 1-1

ora 21:07 - SFARSITUL INTALNIRII

min.83 - Panyukov egaleaza situatia pe tabela de marcaj.

min.10 - Wanderson deschide scorul pentru gazde.

ora 19:15 - A INCEPUT MECIUL

INFO: Inaintea acestui meci, Dinamo se afla pe locul 7, cu 7 puncte, in timp ce Krasnodar e pe pozitia a 11-a, cu 4 puncte.

INFO: In cazul unei victorii, Dinamo Moscova va urma pana pe locul 3 in clasament, la doar un punct distanta de primele clasate, Spartak si TSKA.

In etapa urmatoare, Dinamo Moscova va da piept cu Zenit St. Petersburg.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Dan Petrescu egal Rusia, #Dinamo Moscova egal Krasnodar, #LIVE meci Dan Petrescu Rusia, #LIVE Krasnodar Dinamo Moscova , #Dinamo Moscova