Dan Petrescu, remiza cu scandal in Rusia

Vineri, 05 Aprilie 2013, ora 19:16
3353 citiri

Dinamo Moscova, echipa pregatita de tehnicianul Dan Petrescu, a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputata pe terenul celor de la Amkar Perm.

Gazdele au deschis scorul in minutul 29, atunci cand Peev a transformat o lovitura de la 11 metri. Jucatorii lui Petrescu si insusi tehnicianul roman au constestat vehement acest penalti, Noboa si Kuranyi primind chiar cartonase galbene pentru proteste.

Dinamo a restabilit egalitatea in minutul 72, atunci cand Noboa a inscris pentru 1-1.

Formatia din Moscova a urcat, provizoriu, pana pe locul 4 in clasamentul din Rusia, cu 38 de puncte dupa 23 de etape.

Vot interzis la locale pentru unii alegători cu domiciliul în străinătate. Decizia aparține Biroului Electoral Central
Alegătorii cu domiciliul în străinătate, care şi-au stabilit reşedinţa în ţară, începând cu data de 11 aprilie 2024, nu vor putea vota la alegerile pentru autorităţile administraţiei...
AUR se plânge că George Simion nu are acces la comisia de control a SRI. "PNL-PSD continuă acapararea statului român"
Deputata AUR Gianina Şerban acuză că, de patru luni, Birourile permanente reunite al Camerei şi Senatului refuză, fără nicio justificare, să numească un membru al partidului în comisia...
#Dan Petrescu rezultate Dinamo Moscova, #Dan Petrescu rezultate Rusia, #Amkar Perm Dinamo Moscova rezultat , #Dinamo Moscova