Dan Petrescu, victorie dramatica in Cupa Rusiei

Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 21:18
2523 citiri

Dan Petrescu si Dinamo Moscova, echipa pe care o antreneaza, au obtinut o victorie dramatica in optimile de finala ale Cupei Rusiei, trecand de Khimki cu scorul de 2-1.

Oaspetii de la Khimki au deschis scorul in minutul 55, prin Sobolev, si se parea ca tehnicianul roman va fi nevoit sa accepte o noua infrangere usturatoare.

Numai ca, in ultimele 10 minute, elevii sai au avut o tresarire de orgoliu fantastica. Veteranul Kuranyi a restabilit egalitatea in minutul 82, in timp ce Panyukov a adus victoria pentru "alb-albastri" cu 3 minute inainte de fluierul de final.

Mijlocasul Adrian Ropotan a fost titular la Dinamo, fiind inlocuit in minutul 76 tocmai cu omul care avea sa aduca victoria pentru echipa lui Petrescu, Panyukov.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Dan Petrescu rezultate Rusia, #Dan Petrescu rezultate Dinamo Moscova, #Dan Petrescu Cupa Rusiei, #Dinamo Khimki rezultat , #Dinamo Moscova