Dan Petrescu, eliminat din Europa League

Marti, 28 August 2012, ora 20:55
4914 citiri

Dinamo Moscova, formatia antrenata de Dan Petrescu, a fost eliminata marti seara din Europa League, dupa remiza inregistrata pe teren propriu cu VfB Stuttgart, scor 1-1. In tur, nemtii s-au impus cu 2-0.

Presati de rezultatul din prima mansa, moscovitii au facut o prima repriza buna, cu aparitii constante la marginea careului nemtilor. In ciuda cursului jocului, cea mai mare ocazie le-a apartinut oaspetilor, Harnik lovind bara in minutul 27.

Avantul rusilor s-a mai domilit in partea secunda, iar echipa lui Bruno Labbadia a reusit sa deschida scorul in minutul 64. Ibisevici a inscris cu un sut din 10 metri si a parafat soarta calificarii.

Echipa lui Dan Petrescu a restabilit egalitatea cu 12 minute inainte de final, prin Kokorin, insa n-a mai avut puterea sa modifice scorul de pe tabela in putinul timp ramas.

VfB Stuttgart a devenit astfel prima echipa care obtine calificarea in grupele Europa League in urma play-off-ului.

Celelalte partide din mansa secunda sunt programate joi.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, partida Dinamo Moscova - VfB Stuttgart, contand pentru mansa secunda a play-off-ului Europa League.

Desfasurarea partidei:

Dinamo - Stuttgart 1-1

ora 20:40 - Final de meci! Dinamo Moscova paraseste Europa!

Min.90 Misimovici suteaza periculos din marginea careului, dar balonul trece peste transversala.

Min.90 Kokorin trage pe langa poarta si rezultatul ramane neschimbat.

Min.89 Centrarea lui Misimovici este blocata de nemti.

Min.87 Cartonas galben pentru Granat.

Min.82 Misimovici este blocat la marginea careului advers.

Min.79 Ultima schimbare la Stuttgart: Iese Ibisevici, intra Cacau.

Min.78 GOOOOOL DINAMO! Kokorin deviaza un balon in fata portii si scorul devine 1-1!

Min.74 Modificare la Stuttgart: Molinaro intra in locul lui Boka.

Min.69 Dubla schimbare la Dinamo: Dzsudzsak si Kuranyi sunt inlocuiti de Nekhaychik si Misimovici.

Min.68 Schimbare la Stuttgart: Tunay Torun intra in locul lui Harnik.

Min.66 Kuranyi suteaza in plasa in laterala si rateaza sansa egalarii.

INFO - La acest scor, Dinamo Moscova trebuie sa inscrie patru goluri fara sa mai primeasca.

Min.64 GOL STUTTGART! Ibisevici inscrie cu un sut din 10 metri!

Min.61 Schimbare la Dinamo: Intra Semshov, iese Sapeta.

Min.52 Nemtii pun presiune la poarta lui Shusin, dar faza ramane in cele din urma fara rezultat.

Min.47 Bara pentru Dinamo Moscova, la sutul lui Noboa.

ora 20:00 - Incepe repriza secunda.

---------------------------------------------

ora 19:45 - Se incheie prima repriza.

Min.42 Kuranyi este blocat in marginea careului german.

Min.31 Dzsudzsak trimite din lovitura libera pana la Sapeta, dar acesta rateaza poarta.

Min.27 Bara Stuttgart! Harnik loveste stalpul portii lui Shunin si bifeaza cea mai mare ocazie a meciului!

Min.23 Nemtii au prima ocazie la poarta lui Shunin, dar portarul rus respinge in corner.

Min.18 Echipa lui Dan Petrescu domina in startul acestei partide, dar atacurile rusilor nu pun mari probleme defensivei germane.

Min.14 Kokorin patrunde spre poarta lui Ulreich, dar este blocat in momentul sutului.

Min.10 Sutul lui Dzsudzsak trece pe langa poarta nemtilor.

Min.8 Chicherin primeste cartonasul galben pentru un fault comis asupra lui Okazaki.

Min.3 Kokorin suteaza pe langa poarta din marginea careului.

ora 19:00 - Incepe partida.

INFO - VfB Stuttgart este favorita certa la calificare, mai ales ca rusii au avut o prestatie modesta in meciul tur.

INFO - Dan Petrescu va sta pentru a doua oara pe banca moscovitilor, dupa ce la derbiul cu Lokomotiv a privit meciul din tribuna, fiind suspendat in competitia interna.

INFO - In tur, la Stuttgart, nemtii s-au impus cu 2-0.

INFO - Echipa care castiga dubla mansa se califica in grupele Europa League.

Dinamo Moscova: Shunin - Granat, Schildenfeld, Fernandez, Chicherin - Lomici, Noboa, Sapeta, Dzsudzsak - Kokorin, Kuranyi;

Rezerve: Berezovski, Kolodin, Rykov, Misimovici, Semshov, Nekhaychik, Bakkal;

Antrenor: Dan Petrescu;

VfB Stuttgart: Ulreich - Sakai, Rodriguez, Tasci, Boka - Gentner, Hajnal, Kvist - Harnik, Ibisevici, Okazaki;

Rezerve: Ziegler, Niedermaier, Molinaro, Bah, Traore, Tunay Torun, Cacau;

Antrenor: Bruno Labbadia.

Partida va fi arbitrata de o brigada din Turcia, cu Firat Aydinus la centru.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Petrescu eliminat Europa League, #Petrescu Dinamo Europa League, #Dinamo Moscova Stuttgart , #Dinamo Moscova