Reactia lui Dan Petrescu dupa remiza nebuna din Rusia

Luni, 15 Iulie 2013, ora 21:15
1937 citiri

Dan Petrescu nu poate sa creada ca echipa lui, Dinamo Moscova, a incasat doua goluri in primele doua minute ale primului meci din noul sezon al primei divizii ruse.

Tehnicianul roman se declara insa multumit de evolutia elevilor sai, insa admite ca nu i s-a mai intamplat asa ceva in intreaga cariera.

"A fost ceva unic, cred ca e record mondial. 85 de minute echipa a jucat bine, a avut ocazii. Ei au avut doua suturi si au marcat doua goluri. Normal ca nu sunt multumit. Nici in visele mele cele mai negre nu credeam ca o echipa antrenata de mine va primi un gol, nu doua, in primele doua minute.

Eu am fost suspendat si n-am avut voie sa intru la vestiare. Daca eram acolo, nu stiu ce se intampla", a spus Petrescu la DigiSport.

Echipa lui Dan Petrescu, Dinamo Moscova a remizat in prima etapa a campionatului din Rusia, scor 2-2, impotriva celor de la Volga Nijni Novgorod.

Debutul de meci a fost negru pentru gazde, care au incasat doua goluri in 4 minute. Dinamo si-a revenit si a reusit sa egaleze pana la final.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Dan Petrescu reactie Rusia, #Dan Petrescu rezultate Rusia, #Dan Petrescu rezultate Dinamo Moscova , #Dinamo Moscova