Dan Petrescu, pe locul 3 in Rusia! Bucur si Traore, eroi la Kuban

Vineri, 10 Iunie 2011, ora 20:20
4838 citiri

Kuban Krasnodar, formatia pregatita de Dan Petrescu, s-a impus, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, in fata echipei Amkar Perm, in etapa cu numarul 12 a primei ligi din Rusia.

Golurile gruparii din Krasnodar au fost reusite de Lacina Traore si Gigel Bucur, ambii jucatori transferati de "Bursuc" din Romania.

Oaspetii au deschis scorul prin Belorukov, in minutul 30, iar Lacina Traore a restabilit egalitatea cu un minutul inainte de pauza. Amkar a trecut din nou la conducere la sase minute de la reluare, dar acelasi Traore a egalat la doi, in minutul 66.

Trimis pe teren in minutul 59, atacantul Gigel Bucur a fost eroul finalului de partida, inscriind golul victoriei lui Kuban Krasnodar in minutul 88.

In prelungiri, Dan Petrescu a facut o criza de nervi din cauza arbitrajului, ajungand in cele din urma sa se dueleze verbal cu cei aflati pe banca formatiei Amkar Perm.

Dupa acest rezultat, Kuban Krasnodar a urcat pe locul trei in prima liga din Rusia, avand 21 de puncte, unul mai putin decat TSKA Moscova si Anzhi Makhachkala.

In etapa urmatoare, trupa lui Dan Petrescu va juca in deplasare cu ultima clasata Krylia Sovetov.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
#dan petrescu, #Petrescu victorie Rusia, #Kuban Krasnodar, #gigel bucur, #Lacina Traore , #Kuban Krasnodar